• PRODUCENT - WATAHA

DRUŻYNA FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO

Historia KFA Wataha sięga 2010 roku, kiedy to w Zielonej Górze swoje pierwsze kroki stawiali Dragons. W 2017 roku działacze zielonogórskiego klubu rozpoczęli rozmowy na temat współpracy z firmą Wataha sp. z o.o. Zakończyły się one kompletnym przebudowaniem drużyny, rebrandingiem i stworzeniem nowego zespołu. Ambicją klubu jest wyznaczać sportowe i organizacyjne trendy nie tylko w regionie.

W swoim debiutanckim sezonie KFA Wataha przebiła się do ścisłego finału LFA2, gdzie po zaciętej walce uległa Towers opole.

Niemniej jednak poziom sportowy, potencjał organizacyjny i zmiany w debiutanckim roku zaowocowały zaproszeniem do ścisłej elity futbolu amerykańskiego w Polsce - LFA1. Celem tegorocznych występów jest przede wszystkim budowanie świadomości i popularyzacja futbolu amerykańskiego wśród mieszkańców regionu. Rozbudowa zespołu poprzez drużynę juniorską, która po raz pierwszy w historii Zielonej Góry wystąpi w rozgrywkach ogólnopolskich, stanowi krok w kierunku stworzenia podwalin pod przyszłe sukcesy sportowe lubuskich Wilków.

Przykro nam, że nie znalazłeś tego, czego szukałeś. Spróbuj ponownie. Tym razem na pewno się uda.